Oferty pracy Specjalista ds. naukowych - ekspert chemii organicznej

Specjalista ds. naukowych - ekspert chemii organicznej

01Zapewniamy

  • świetną atmosferę pracy w dynamicznej, nowoczesnej firmie otwartej na niekonwencjonalne pomysły
  • zatrudnienie w formie umowy o pracę zakładające atrakcyjne wynagrodzenie oraz premie uzależnione od doświadczenia i osiąganych wyników
  • pracę w interdyscyplinarnym środowisku chemików, fizyków, inżynierów materiałowych, elektroników, mechatroników i programistów
  • realizację interesujących, ambitnych projektów badawczo-rozwojowych dla przemysłu i nauk
  • realną możliwość rozwoju zawodowego i kariery naukowej
  • możliwość inicjowania własnych projektów badawczych i publikowania wyników badań w czasopismach naukowych i branżowych
  • dostęp do unikalnej infrastruktury badawczej zlokalizowanej w wiodących krajowych i zagranicznych ośrodkach naukowo-badawczych
  • realny wpływ na wyposażenie środowiska pracy w niezbędny sprzęt i odczynniki
  • niezbędne narzędzia pracy (komputer z niezbędnym oprogramowaniem, telefon)
  • pracę w dogodnej lokalizacji w centrum Krakowa
  • miłą atmosferę pracy w rozwijającym się zespole
  • realny wpływ na rozwój firmy
  • pakiet benefitów: opieka medyczna, karta Multisport, dofinansowanie kursów i szkoleń, spotkania integracyjne

02Twoje zadania

  • pełnienie roli eksperta z zakresu chemii organicznej w konsultacjach i opracowywaniu koncepcji projektów badawczych oraz prac prowadzonych dla partnerów przemysłowych
  • realizacja prac badawczych w ramach realizowanych projektów oraz współpracy z partnerami przemysłowymi
  • samodzielne wykonywanie prac laboratoryjnych
  • interpretacja i analiza wyników, przygotowywanie sprawozdań i raportów, prezentacji dla partnerów przemysłowych
  • wykonywanie przeglądów literaturowych
  • przygotowywanie publikacji naukowych
  • współpraca z partnerami przemysłowymi i ośrodkami naukowymi
  • wsparcie merytoryczne dla pozostałych pracowników
  • czynny udział w opracowywaniu części merytorycznej wniosków projektowych
  • opiniowanie i rekomendacje odnośnie wyboru planowanego do zakupu sprzętu laboratoryjnego
  • udział w spotkaniach z partnerami przemysłowymi
  • współpraca ze wszystkimi działami firmy
  • rozwiązywanie na bieżąco problemów zgłoszonych przez partnerów przemysłowych
  • terminowe wykonywanie badań

03Oczekujemy od Ciebie

  • wykształcenia wyższego (chemia, technologia chemiczna) w zakresie chemii organicznej (mile widziany tytuł doktora)
  • kilkuletniego doświadczenia zawodowego (min. 4 lata) zdobyte w placówce naukowej lub dziale R&D
  • dorobku naukowego w postaci publikacji naukowych i/lub zgłoszeń patentowych, uczestnictwa w konferencjach naukowych
  • szerokiej wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu chemii organicznej (synteza, oczyszczanie i identyfikacja produktów reakcji, itp.) i metaloorganicznej (ekspert chemii organicznej)
  • umiejętności interpretowania wyników uzyskanych metodami: FTIR, UV-Vis-NIR, NMR, MS, itp.
  • samodzielności w pracy laboratoryjnej
  • znajomości języka angielskiego na poziomie umożliwiającym codzienną komunikację oraz przygotowanie publikacji naukowych
  • umiejętności poszukiwania informacji, proponowania hipotez badawczych i wyciągania wniosków oraz szybkiego przyswajania wiedzy
  • umiejętności opracowywania wyników badań i ich dokumentowania w formie sprawozdań i raportów
  • biegłej znajomości obsługi komputera (MS Office)
  • umiejętności pracy w zespole i łatwości nawiązywania kontaktów
  • odpowiedzialności, komunikatywności i kreatywności

04Dodatkowym atutem będzie

  • doświadczenie w zakresie chemii polimerów, degradacji i recyklingu polimerów
  • doświadczenie w przygotowywaniu wniosków projektowych
  • znajomość rozporządzenia REACH
  • prawo jazdy kat. B
wyślij aplikację
Nazwa
Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu Spółka Akcyjna
Adres
ul. Opolska 112, 31-323 Kraków
Rodzaj umowy
Pełny etat